Γιορτή στο γήπεδο, Γιορτή στην κερκίδα

Χρόνια Πολλά ΜΑΜΑ!!!
Κάθε αγώνας των παγκορασίδων μας φέτος είναι μια γιορτή!
Το κλίμα είναι φανταστικό!
Οι 7 νίκες σε 7 αγώνες, με πολυφωνία στην επίθεση και άριστη συνεργασία στην άμυνα, φέρνουν τον ΑΠΟΛΛΩΝ Σταυρούπολης στην πρώτη θέση του πρωταθλήματος.
Για την 7η αγωνιστική ο ΑΠΟΛΛΩΝ φιλοξένησε τον ΟΡΦΕΑ Σουρωτής. Οι αθλήτριές μας δέχτηκαν πολύ γρήγορα δύο τέρματα στο πρώτο μόλις λεπτό. Το 0-2 αφύπνισε την άμυνα και η συνέχεια ήταν σαφώς διαφορετική. Η γνωστή πολυφωνία στην επίθεση δεν άφηνε πολλά περιθώρια στα κορίτσια της Σουρωτής να αντιδράσουν και ο φωτεινός πίνακας με την συμπλήρωση του πρώτου ημιχρόνου έδειχνε 18-5.
Στην επανάληψη η ομάδα χαμήλωσε φυσιολογικά ταχύτητα και με την χρησιμοποίηση όλων των κοριτσιών, το σκορ σταμάτησε στο 25-11.
Τρεις αγωνιστικές πριν την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος ο ΑΠΟΛΛΩΝ παρουσιάζοντας πολύ όμορφο θέαμα, εμφανίζεται αδιαφιλονίκητο φαβορί για την κατάκτησή του.
Μας τίμησε με την παρουσία του ο εντεταλμένος δημοτικός σύμβουλος σε θέματα αθλητισμού, κος Λαλές Δημήτριος ενώ το ρόλο του έμπειρου φωτορεπόρτερ πήρε και πάλι επάξια ο κος Μακαβός Γεώργιος, πρόεδρος της ΠΡΟ.Τ.Ε.Κ.Τ..Α.
Ο ΑΠΟΛΛΩΝ και αυτή την αγωνιστική χρονιά, στον αγώνα που ήταν ορισμένος την ημέρα τιμής στην μητέρα, συγκίνησε τις μαμάδες που βρέθηκαν στο ΔΑΚ Σταυρούπολης, με μια ευχάριστη έκπληξη που ετοίμασε το προπονητικό team σε συνεργασία με τις αθλήτριες του τμήματος.