Αθλητικός Εκπολιτιστικός Σύλλογος ΑΠΟΛΛΩΝ Σταυρούπολης

...στην Σταυρούπολη το handball έχει ...όνομα!!!

5/3/16

Νέα Νίκη για τις Παγκορασίδες μας

Με αρκετές ελλείψεις για το πρωτάθλημα Παγκορασίδων πριν λίγες ώρες, 8:45 το πρωϊ, η ομάδα μας βρέθηκε στο κλειστό γυμναστήριο των Συκεών, για να αντιμετωπίσει την ομάδα του Παναθλητικού
Από το ξεκίνημα τα κορίτσια μας πήραν ένα μικρό προβάδισμα, στο σκορ και πολύ άνετα βρισκόταν, γρήγορα, σε κάθε επιθετική προσπάθεια, σε θέση για σουτ.
Η αρκετά καλή τερματοφύλακας του Παναθλητικού, κατάφερε να κρατήσει όσο μπορούσε, μακριά τις αθλήτριές μας, από την επίτευξη ακόμη περισσότερων τερμάτων.
Ο πίνακας έδειχνε 1-4 στο 10ο λεπτό και προοδευτικά με δυνατή άμυνα και ομαδικές επιθετικές προσπάθειες το σκορ σταμάτησε στο 6-10 στο ημίχρονο.
Στο ίδιο ρυθμό συνεχίστηκε και το δεύτερο 20λεπτο και η ομάδα μας έφτασε σε μια ακόμη άνετη νίκη (14-20), και παραμένει ανίκητη, στην κορυφή του πρωταθλήματος.
Μια μεγάλη ανάπαυλα θα υπάρξει στο πρωτάθλημα. Η επόμενη αγωνιστική είναι προγραμματισμένη με την ομάδα του ΠΑΟΚ τον Απρίλιο για να κλείσει ο πρώτος γύρος.