Αθλητικός Εκπολιτιστικός Σύλλογος ΑΠΟΛΛΩΝ Σταυρούπολης

...στην Σταυρούπολη το handball έχει ...όνομα!!!

13/2/16

Αποκατάσταση της Ιστορίας

Με μεγαλύτερη άνεση από το τελικό 25-18, οι άνδρες μας, επανέφεραν την τάξη μετά την απροσδόκητη ήττα του πρώτου γύρου.
Ο ΑΠΟΛΛΩΝ σαφώς πιο ώριμος, δεν έπεσε στην παγίδα του εκνευρισμού, που προσπάθησαν και πάλι να φέρουν οι φιλοξενούμενοι.
Χαρακτηριστικότερη όλων είναι η φάση όπου "αθλητής" της Νέας Ελβετίας σπρώχνει με εγκληματικό τρόπο αθλητή μας, επάνω σε άλλο αθλητή της Νέας Ελβετίας, που επιχειρούσε να σουτάρει.
Οι διαιτητές μη μπορώντας να καταλάβουν τι είχε συμβεί, καταλόγισαν πέναλτυ και δίλεπτο αποκλεισμό στον αθλητή μας.
Στο αγωνιστικό κομμάτι ο πίνακας σταμάτησε στο 12-6, στα πρώτα τριάντα λεπτά, θυμίζοντας το αντίστοιχο πρώτο ημίχρονο της Μίκρας.
Τα λάθη που είχαν στοιχίσει την νίκη, δεν έγιναν αυτή τη φορά και παρά τις πολλές δίλεπτες αποβολές, οι θεατές που επέλεξαν να περάσουν το βραδάκι τους στην όμορφη Σταυρούπολη, αποζημιώθηκαν από το όμορφο θέαμα που πρόσφεραν οι αθλητές μας.
Στα πολύ θετικά φυσικά η επιστροφή του Μεταλλίδη από τον ελαφρύ, ευτυχώς, τραυματισμό του.
Συγχαρητήρια σε όλη την ομάδα μας, αφού μας δικαίωσαν σε ότι είχαμε αναφέρει μετά την ήττα του πρώτου γύρου.