Αθλητικός Εκπολιτιστικός Σύλλογος ΑΠΟΛΛΩΝ Σταυρούπολης

...στην Σταυρούπολη το handball έχει ...όνομα!!!

3/4/16

Πρωταθλήτριες ...Άνοιξης οι Παγκορασίδες μας

Στον αγώνα με τον οποίο ολοκληρώθηκε ο πρώτος γύρος του πρωταθλήματος Παγκροασίδων, η ομάδα μας αντιμετώπισε την ομάδα του ΠΑΟΚ, στο ΔΑΚ Σταυρούπολης.
Ήταν η πρώτη εμφάνιση για τα κορίτσια μας, μπροστά στο κοινό τους, μέσα στο γυμναστήριο - στολίδι της πόλης μας.
Η ομάδα του ΠΑΟΚ παραδόθηκε από την αρχή στην ενορχηστρωμένη αμυντική διάταξη της ομάδας μας.
Το 9-0 στο 10ο λεπτό αποτελεί μια μικρή εικόνα της πανδαισίας ομαδικού πνεύματος σε άμυνα και επίθεση, που παρουσίασαν για άλλη μια φορά οι αθλήτριές μας, πράγμα πρωτόγνωρο για αθλήτριες αυτής της ηλικίας.
Το σκορ σταμάτησε στο 17-3, με την συμπλήρωση του ημιχρόνου, ενώ στον ίδιο ξέφρενο ρυθμό το δεύτερο ημίχρονο, έκλεισε στο τελικό 31-11.
Η νίκη αυτή αφήνει την ομάδα μας, μόνη και αήττητη στην κορυφή του πρωταθλήματος.
Τα κορίτσια μπολιάζονται με αγάπη για το άθλημα και για τον σύλλογο και δημιουργείται μια, ακόμη πιο δυναμική γενιά, πλαισιωμένη με μεγάλες εμφανίσεις, μετά την βραβευμένη ομάδα των κορασίδων!
Αρκετοί ήταν οι θεατές που αψήφησαν τον υπέροχο καιρό που προσφερόταν για βόλτα και βρέθηκαν στο ΔΑΚ Σταυρούπολης! Η "εξωπραγματική" εμφάνιση, για άλλη μια φορά, της ομάδας μας και το απίστευτο σκορ για αγώνα παγκορασίδων, αποζημίωσαν με τον καλύτερο τρόπο, όσους μας τίμησαν με την παρουσία τους.