Αθλητικός Εκπολιτιστικός Σύλλογος ΑΠΟΛΛΩΝ Σταυρούπολης

...στην Σταυρούπολη το handball έχει ...όνομα!!!

10/2/14

Αυλαία και νίκη για τους άνδρες

Η απεργία των διαιτητών επιτέλους τελείωσε και οι αθλητές μπήκαν ξανά στο γήπεδο, για αγώνα.

Πρώτος επίσημος αγώνας για την ανδρική μας ομάδα μετά την ανάπαυλα των Χριστουγέννων και αντίπαλος μας ο Μακεδών.

Η ομάδα των Αμπελοκήπων ξάφνιασε ευχάριστα στο πρώτο ημίχρονο και μας υποχρέωσε σε μια νωθρή εμφάνιση, που της άφηνε πολλές ελπίδες για την συνέχεια.

Νευρικότητα συνόδευε τις κινήσεις των παικτών μας, στα πρώτα 30 λεπτά και τίποτα δεν έδειχνε, την τελείως διαφορετική εξέλιξη του αγώνα.

Το τελευταίο τέρμα πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου, για την ομάδα του Μακεδών, έδωσε το ισχό προβάδισμα (13-14), στους φιλοξενούμενους και τον εκνευρισμό στα αποδυτήρια της ομάδας μας.

Η συνέχεια τελείως διαφορετική. Ο ΑΠΟΛΛΩΝ εμφανίστηκε αγνώριστος και με συνέπεια και λογική στο παιχνίδι καθάρισε γρήγορα την υπόθεση νίκης, φέρνοντας το σκορ σε επίπεδα ασφαλείας (29-22) στο 53'.

Από εκείνη τη στιγμή η ομάδα μας χρησιμοποίησε τις υπηρεσίες, όλων των αθλητών του πάγκου και έφτασε χαλαρά και νηφάλια στο τελικό 31-26.

Πολύ καλή για άλλη μια φορά η διαιτησία των Δελόγλου - Στεφανίδη .

Συγχαρητήρια στους αθλητές μας που έφεραν μια σπουδαία νίκη και ιδιαίτερα φυσικά στον Κουκουβίνο που φιλοδώρησε με τέσσερα τέρματα την παλιά του ομάδα.