Αθλητικός Εκπολιτιστικός Σύλλογος ΑΠΟΛΛΩΝ Σταυρούπολης

...στην Σταυρούπολη το handball έχει ...όνομα!!!

25/1/17

Η νίκη σε δεύτερη μοίρα στις Συκιές

Οι Παμπαίδες μας, στον δεύτερο αγώνα της χρονιάς, φιλοξενήθηκαν από το φιλικό σωματείο του Φοίβου, με το οποίο είχαμε, έχουμε και θα έχουμε πάντα, άριστες σχέσεις.
Η ομάδα μας με αρκετά λάθη στα πρώτα λεπτά του αγώνα, έφερε την ομάδα των Συκεών μπροστά στο σκορ με 4-1 πολύ γρήγορα.
Σταδιακά η απόδοση των αθλητών μας ανέβηκε, για να γίνει άμεσα το 4-4 και να ξεδιπλώσουν το ταλέντο τους πολύ πιο άνετα μετά το μουδιασμένο ξεκίνημα.
Το πρώτο ημίχρονο σημαδεύτηκε από τον αρκετά σοβαρό τραυματισμό αθλητή μας, που μονοπώλησε, από εκείνο το χρονικό σημείο, το ενδιαφέρον όλων όσων βρισκόταν στο γυμναστήριο.
Σιδερένιος Νικόλα!!!
Η ανάπαυλα του ημιχρόνου, μέσα στην παγωμένη ατμόσφαιρα από τον τραυματισμό του αθλητή μας, βρήκε την ομάδα μας μπροστά στο σκορ με το 9-17.
Το τελικό 18-37, ήρθε χωρίς άλλες απώλειες, ενώ οι αθλητές των δύο ομάδων, αλλά και οι γονείς στην εξέδρα, έδειξαν σε όλη την διάρκεια του αγώνα, τα φιλικά και αθλητικά ιδεώδη που αγκαλιάζουν τα δύο σωματεία.