Αθλητικός Εκπολιτιστικός Σύλλογος ΑΠΟΛΛΩΝ Σταυρούπολης

...στην Σταυρούπολη το handball έχει ...όνομα!!!

12/12/16

Ξεκίνημα με νίκη για τις Κορασίδες

Πρεμιέρα λίγο πριν τα Χριστούγεννα, απλά για να προλάβουμε τα κάλαντα και για το πρωτάθλημα Κορασίδων. Στην πρώτη αγωνιστική τα κορίτσια μας υποδέχτηκαν την φιλόδοξη φέτος, μετά τις σημαντικές προσθήκες στην σύνθεσή της, ομάδα του ΠΑΟΚ.
Η ομάδα μας παρουσιάστηκε πολύ μουδιασμένη σε όλο σχεδόν το πρώτο ημίχρονο. Ο ΠΑΟΚ κατάφερε να εκμεταλλευτεί με τον καλύτερο τρόπο το άσχημο παιχνίδι της ομάδας μας και μάλιστα έφτασε να προηγείται λίγο πριν την ολοκλήρωση του 30λέπτου με 7-10, για να κλείσει το σκορ στο 8-10.
Η επανάληψη ήταν σαφώς διαφορετική και με ένα επιμέρους σκορ 9-2 στα 20 λεπτά φτάσαμε σε μια πολύ άνετη νίκη, επί ενός αντιπάλου που σίγουρα έχει βελτιωθεί αρκετά, από την περασμένη αγωνιστική περίοδο.
Τελικό σκορ 22-17.