Αθλητικός Εκπολιτιστικός Σύλλογος ΑΠΟΛΛΩΝ Σταυρούπολης

...στην Σταυρούπολη το handball έχει ...όνομα!!!

28/11/16

Οι άνδρες συνεχίζουν να μας εκπλήσουν

Οι άνδρες μας παρά την νίκη που δεν έρχεται, ακόμη, μέσα στον αγωνιστικό χώρο, συνεχίζουν να μας εκπλήσσουν.
Με μηδενικό "ρόστερ" πριν τρεις μήνες, η ομάδα όχι μόνο συμμετέχει, ενώ υπερδυνάμεις του αθλήματος οδηγούνται στον αφανισμό, αλλά συνεχώς προσθέτει και νέα άτομα στην πολυμελή πλέον σύνθεσή της.
Περιμένοντας κάποια νέα δελτία να εκδοθούν και με σημαντικές και πάλι ελλείψεις, λόγω ιώσεων και εργασίας κάποιων αθλητών μας, η ομάδα μας ταξίδεψε στο πάντα φιλόξενο Κιλκίς.
Δυστυχώς ο ΑΠΟΛΛΩΝ ουσιαστικά μπήκε και πάλεψε τον αγώνα μετά την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου.
Στα 30 λεπτά του δευτέρου μέρους το επιμέρους σκορ διαμορφώθηκε στο 17-15, όμως ήταν ήδη αρκετά αργά, για να διεκδικήσει κάτι η ομάδα μας, από το συγκεκριμένο παιχνίδι.
Συνεχίζουμε να οργανώνουμε το τμήμα για την επόμενη αγωνιστική περίοδο, αφού στόχος πλέον είναι οι αθλητές που έρχονται, να παραμείνουν και να δέσουν σαν ΟΜΑΔΑ, σιγά - σιγά μέσα από τις πολύ καλές προπονήσεις, που γίνονται στο κλειστό της Σταυρούπολης