Αθλητικός Εκπολιτιστικός Σύλλογος ΑΠΟΛΛΩΝ Σταυρούπολης

...στην Σταυρούπολη το handball έχει ...όνομα!!!

5/12/15

Νίκη με τα λιοντάρια

Ο Πανσερραϊκός βρέθηκε στο δρόμο της ανδρικής μας ομάδας, σε έναν αγώνα που είχανε την ευκαιρία να παρακολουθήσουν οι φίλοι του αθλήματος στο ΔΑΚ Σταυρούπολης.
Με ένα εντυπωσιακό πεντάλεπτο ξεκίνησε η ομάδα μας, ενώ μόλις με την συμπλήρωση ενός λεπτού και εικοσιπέντε δευτερολέπτων (01:25),  είχε ήδη σκοράρει τρεις (3) φορές στην αντίπαλη εστία.
Η αρχική εικόνα έδειχνε για ένα ήρεμο και ήσυχο βραδάκι, αλλά τα "λιοντάρια", πραγματικά έκαναν ίσως το καλύτερό τους παιχνίδι και κατάφεραν να συγκρατούν την διαφορά στο σκορ που αρχικά φαινόταν έτοιμη να εκτοξευτεί.

Το ημίχρονο έκλεισε στο 15-10.
Η επανάληψη ήταν σαφώς διαφορετική. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν αλλά και σε κάποια στιγμή να περάσουν και μπροστά στο σκορ.
Η ψυχραιμία των αθλητών μας στα τελευταία λεπτά σε συνδυασμό με τα αρκετά λάθη των  "λιονταριών" έφεραν την νίκη, αρκετά δύσκολα με τον φωτεινό πίνακα στην ολοκλήρωση να δείχνει 28-24.