Αθλητικός Εκπολιτιστικός Σύλλογος ΑΠΟΛΛΩΝ Σταυρούπολης

...στην Σταυρούπολη το handball έχει ...όνομα!!!

1/3/15

Ο Βασιλιάς είναι ...γυμνός!

Οι Παγκορασίδες μας, μας έχουν συνηθίσει, από την περασμένη αγωνιστική περίοδο, σε νίκες με μεγάλα σκορ, και έχουν ανοίξει διάπλατα την λεωφόρο, για την ακόμη καλύτερη συνέχεια.
Όμορφες στιγμές, μαγευτικές αντεπιθέσεις και η ομάδα να δίνει πάντα την σιγουριά, μέσα από την πολύ καλή απόδοση.

Όλα αυτά, όμως, συνέβαιναν όταν αντίπαλος, δεν ήταν η ομάδα της Πυλαίας.
Εκεί τα πράγματα άλλαζαν. Ένα μουδιασμένο πάντα ξεκίνημα και η συνέχεια πάντα η ίδια.
Αυτή την φορά όμως ο αγώνας ήταν διαφορετικός. Η ομάδα μπήκε αποφασισμένη και έτοιμη να κάνει έναν μεγάλο αγώνα.
Το σκορ που σταμάτησε στο 10-5, στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, δεν δείχνει την πραγματική εικόνα, που είδαμε όλοι στο γήπεδο, αφού η διαφορά θα μπορούσε στα πρώτα 25 λεπτά, να εκτοξευθεί σε ακόμη μεγαλύτερα επίπεδα.
Τα πάντα δουλεύανε σαν ελβετικό ρολόϊ. Η προσμονή για την συνέχεια του αγώνα,  άφηνε όμορφα συναισθήματα, αφού η άνετη νίκη φαινόταν πλέον κάτι περισσότερο από σίγουρη.
Η υπερβολική σιγουριά για την νίκη σε συνδυασμό με την άσχημη αντίδραση στις απεγνωσμένες προσπάθειες των κοριτσιών της Πυλαίας, να ισορροπήσουν τον αγώνα έφερε μια γλυκόπικρη ήττα στο τέλος για το υπέροχο τμήμα μας.
Όμως πλέον αποδείχτηκε περίτρανα ότι η ομάδα έχει κάνει το βήμα και μπορεί να κοιτάει στα μάτια ακόμη και την πρωταθλήτρια Ελλάδος!
Ο Βασιλιάς είναι ...γυμνός λοιπόν και μένει να συνεχίσουμε την καλή δουλειά για ακόμη καλύτερα αποτελέσματα.
Μπράβο σε όλα τα κορίτσια για την υπέροχη απόδοση του πρώτου ημιχρόνου!